Rantçı Orman Çetesine Operasyon

Muğla’nın Fethiye ilçesinde genç ve nitelikli ağaçları kestirerek rant elde eden orman çetesine operasyon yapıldı. Gözaltına alınan 16 kişiden 3’ü tutuklandı.

   

15 Ekim 2020 - 10:54

Muğla’nın Fethiye ilçesinde genç ve nitelikli ağaçları kestirerek rant elde eden orman çetesine operasyon yapıldı. Gözaltına alınan 16 kişiden 3’ü tutuklandı.

Sabah’ta yer alan habere göre Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği, bölgede kesim alanları dışında bulunan genç ağaçların kesilerek rant elde edildiği ihbarı üzerine harekete geçti. Yapılan operasyonda 16 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Kooperatif başkanı R.G., Orman İşletme Şefi M.A., Orman Muhafaza Memuru B.A. tutuklandı.

Emniyet güçleri kaçak orman emvali temin etme ve satma bilgileri doğrultusunda çalışma başlattı. Yeterli delile ulaşılmasının ardından Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 3 ilde eş zamanlı nitelikli dolandırıcılık ve rüşvet operasyonu yapıldı.

Muğla, Isparta ve Denizli’de gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında orman köylerini kalkındırmaya yönelik kurulmuş bir kooperatif başkanı, Orman İşletme Şefi, Orman Muhafaza amir ve memurları ile şoförlerin bulunduğu 16 kişi yakalandı.

10 şüpheli ifadeleri alındıktan sonra serbest kalırken, gözaltına alınan şoförler de adli kontrolle bırakıldı. Aralarında kooperatif başkanının bulunduğu 3 kişi ise tutuklandı.

 

Etiketler: , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
WhatsApp Mesaj Gönde
WhatsApp Haber Hattı
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?