Orman Genel Müdürlüğü, Sözleşmeli Personel Alacak

Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) web sitesinden yapılan duyuruda taşra birimlerinde çalıştırılmak üzere 102 adet sözleşmeli personel alınacağı ilan edildi. Peki başvurular ne zaman yapılacak? Sözleşmeli personel alım şartları neler?

   

8 Ekim 2020 - 12:51

Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) web sitesinden yapılan duyuruda taşra birimlerinde çalıştırılmak üzere 102 adet sözleşmeli personel alınacağı ilan edildi. Peki başvurular ne zaman yapılacak? Sözleşmeli personel alım şartları neler?

OGM, taşra birimlerinde istihdam etmek üzere yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın yalnızca KPSS puanı ile 102 adet sözleşmeli büro personeli ve tekniker alımı yapacak.

 

Başvuru İşlemleri

Sözleşmeli personel alım ilanına başvurular 14-21 Ekim 2020 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresinden e-Devlet şifresiyle yapılacak. Başvuru işlemleri 21 Ekim 2020 gecesi saat 23:59’da sona erecek.

Başvurular yalnızca e-Devlet şifresiyle yapılacak. Şahsen, posta veya dilekçeyle yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

 

Adaylarda Aranacak Şartlar

Başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekiyor:

  • 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

  • 2018 yılı KPSS (B) grubu Önlisans KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

  • Başvuruda bulunan adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında yer alan: “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir. Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

  • Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

 

 

Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Etiketler: , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
WhatsApp Mesaj Gönde
WhatsApp Haber Hattı
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?