Muğla’da Silvikültür Tatbikatı Yapıldı

​Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde bugün Muğla, Yılanlı ve Marmaris Orman İşletme Müdürlükleri teknik elemanlarının katıldığı silvikültür tatbikatı yapıldı.

   

20 Ekim 2020 - 17:12

​Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde bugün Muğla, Yılanlı ve Marmaris Orman İşletme Müdürlükleri teknik elemanlarının katıldığı silvikültür tatbikatı yapıldı.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü 2020 yılı ‘Silvikültür Eğitim Programı’ kapsamında yer alan silvikültür tatbikatları devam ediyor. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Silvikültür Şube Müdürü Recai Şenel ile Orman Mühendisleri Melahat Gedik ve Cevdet Altaş tarafından katılımcılara Silvikültür çalışmaları konusunda uygulamalı eğitim verildi.

Yılanlı Orman İşletme Müdürlüğü ormanlarında gerçekleştirilen tatbikatta, doğal gençleştirme, suni gençleştirme, gençlik bakımı, sıklık bakımı, ilk aralama bakımı, kızılçam ve fıstıkçamında budama konuları uygulamalı olarak anlatıldı.

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak ve Bölge Müdür Yardımcısı Erdal Dingil silvikültür tatbikatını yerinde takip etti.

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, tatbikat öncesinde yaptığı konuşmada silvikültür çalışmalarının ormancılığın temeli olduğunun altın çizerek, “2020 yılı silvikültür tatbikatlarımız devam ediyor. Orman yangınlarıyla mücadelede yoğun geçen bir dönemin ardından çalışmalarımızı hiç ara vermeden diğer ormancılık alanlarımızda devam ediyoruz. Silvikültür tatbikatlarımızı tüm işletmelerimizde gerçekleştiriyoruz. Tatbikatlarımızın verimli ve başarılı geçmesini diliyorum. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Tatbikata Muğla, Yılanlı ve Marmaris Orman İşletme Müdürlüklerinin İşletme Müdür ve İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, Danışman Mühendisler, Orman Muhafaza Memurları ile orman işçileri katıldı.

Etiketler: , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
WhatsApp Mesaj Gönde
WhatsApp Haber Hattı
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?