Hatay İçin Tüm İmkanlar Seferber Edildi

Hatay’ın Belen ilçesinde dün çıkan ve şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangını kontrol altına almak için tüm imkanlar seferber edildi.

   

10 Ekim 2020 - 13:38

Hatay’ın Belen ilçesinde dün çıkan ve şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangını kontrol altına almak için tüm imkanlar seferber edildi.

Türkiye’nin dört bir yanından yangın ekipleri Hatay’a sevk edildi. Yangını kontrol altına alma çalışmaları aralıksız sürüyor.

Yeşil Vatan Uğruna Cansiperane Mücadele

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, orman teşkilatının yeşil vatan uğruna Hatay’da alevlerle cansiperane mücadele ettiğini bildirdi.

Karacabey, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; ‘’Hatay’da devletimizin bütün imkanları ile birlikte gece gündüz demeden havadan ve karadan yangına müdahale ediyoruz. Yeşil vatan uğruna cansiperane alevlerle mücadele eden ateş savaşçılarına kolaylıklar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

Orman Genel Müdürlüğü: Kesintisiz Mücadele Sürüyor

Yangını kontrol almak için müdahale edilirken Orman Genel Müdürlüğü’nden en son ateş sönünceye kadar mücadelenin kesintisiz devam edeceği açıklaması yapıldı.

Orman Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; ‘’Türkiye’nin dört bir yanından ekiplerimiz Hatay’a sevk edildi. Ormanın kahramanları uyumadan, dinlenmeden mücadelesini kesintisiz sürdürüyor. Son ateş sönene kadar tüm gücümüzle vatanımızı savunacağız’’ denildi.

 

 

Etiketler: , , , , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
WhatsApp Mesaj Gönde
WhatsApp Haber Hattı
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?