Genel Başkan Söylemez’den TİGEM’e Daha Fazla İstihdam Çağrısı

Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) yapılacak işçi alımıyla ilgili yaptığı açıklamada; ‘’Dünyanın en büyük tarım işletmesi TİGEM’in memleketimize ve gençlerimize katkısı yeterli düzeyde değildir’’ dedi.

   

16 Ekim 2020 - 11:13

Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) yapılacak işçi alımıyla ilgili yaptığı açıklamada; ‘’Dünyanın en büyük tarım işletmesi TİGEM’in memleketimize ve gençlerimize katkısı yeterli düzeyde değildir’’ dedi.

TİGEM, geçtiğimiz gün işçi alımı yapılacağını duyurdu. Genel Başkan Söylemez, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak TİGEM’de istihdam edilecek işçi sayısının yeterli olmadığını belirterek, sayının artırılması çağrısında bulundu.

Söylemez, ‘’Bu kadar büyük bir işletmenin maalesef memleketimize ve gençlerimize katkısı yeterli düzeyde değildir. Daha çok istihdam ve daha çok üretim için tüm halkımızın gözü kulağı TİGEM’de’’ dedi.

Söylemez, TİGEM’e yapılacak işçi alımıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘’TİGEM…

TİGEM, Ceylanpınar’ın varlık sebebidir.

TİGEM, Ceylanpınar’ın ekmek kapısıdır.

TİGEM, Ceylanpınarlı gençlerin umududur.

TİGEM, Ceylanpınar’ın geleceğidir.

Memleketimiz için bu kadar öneme sahip bir kurumun dünyanın en büyük Tarım İşletmesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu kadar büyük bir işletmenin maalesef memleketimize ve gençlerimize katkısı yeterli düzeyde değildir. Daha çok istihdam ve daha çok üretim için tüm halkımızın gözü kulağı TİGEM’de.

Yapılacak olan daimi ve geçici işçi alımının Ceylanpınarlı işsiz kardeşlerimiz için bir umut olmuştur. Tek çaresi TİGEM olan memleketimizin alınacak işçilerde yine önceliğin ve hatta tamamının Ceylanpınarlı gençlerimizden seçilmesini, bu gençlerimizin hem topluma kazandırılması, hem evlerine aş götürebilmeleri için halkımız için büyük önem arz etmektedir.

Alınacak olan işçilerin tamamının Ceylanpınarlı kardeşlerimiz arasından tarafsızca seçilmesi gençlerimizin hakkıdır. Çünkü biz Ceylanpınarlılar olarak yıllardır TİGEM’de kanımızla canımızla mücadele ettik. Yeri geldi TİGEM topraklarında canlarımız gitti, babalarımız gecelerini gündüzlerine katarak TİGEM’e hizmet ettiler.

TİGEM yöneticilerimiz ve tüm siyasetçilerimizde bilmelidirler ki hakkımız olan TİGEM’in her daim takipçisi olacağız ve gençlerimizin hakkını sonuna kadar savunacağız.

TİGEM, alacağı tüm işçileri Ceylanpınarlı gençler arasından almalıdır.’’

 

 

Etiketler: , , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
WhatsApp Mesaj Gönde
WhatsApp Haber Hattı
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?