Elazığ’da 2 Köy Fotovoltaik Elektrik Enerjisi Projesinde

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde 12 farklı orman köyünde ilk kez uygulanması planlanan  “Fotovoltaik Elektrik Enerjisi Üretim Projesine” Elazığ’dan 2 köy dahil edildi.

   

16 Ekim 2020 - 15:26

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde 12 farklı orman köyünde ilk kez uygulanması planlanan  “Fotovoltaik Elektrik Enerjisi Üretim Projesine” Elazığ’dan 2 köy dahil edildi.

Orman Genel Müdürlüğü, orman köylerini kalkındırmak ve yaşamı kolaylaştırmak için yenilenebilir enerji projeleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda orman köylerinde “Fotovoltaik Elektrik Enerjisi Üretim Projesinin” ilk kez uygulanması planlanıyor. Elazığ’dan da Bağlarca ve Sarıgül köyleri projede yer alıyor.

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü, ‘’Orman Köylerini Kalkındırma amaçlı faaliyetler kapsamında hazırlanan “Fotovoltaik Elektrik Enerjisi Üretim Projesinde” ilimizden 2 köy bulunması ziyadesiyle memnuniyetle karşılanmıştır’’ dedi.

Çalışmaların devam ettiği projeyle ilgili Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

‘’Projeye göre Fotovoltaik Elektrik Enerjisi Üretimin uygulanacağı orman köyleri ilimize bağlı merkez Bağlarca ve Sarıgül Köyleri olup bu köylerde bulunan toplam 24 hanede uygulanacak olup çalışmalar devam etmektedir.

Kurumumuz tarafından denetlenen ve yüklenici firmanın da marifetiyle Fotovoltaik Elektrik Enerjisi sisteminin tesisi  tamamlanmak üzeredir. Bu proje sadece bir enerji tesis projesi olmayıp aynı zamanda ORKÖY faaliyetlerimizin de ruhuna uygun olarak orman köylülerinin kalkınmasına yönelik bir projedir.

Çünkü artık tamamen ücretsiz yapılan bu proje ile orman köylülerimiz, evlerinde kullanmakta oldukları elektrik için herhangi bir ücret ödemeyeceklerdir.

Şehrimize hayırlı olması dileğiyle kamuoyuna duyurulur.’’

Etiketler: , , , ,

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmıştır.
  • *Doldurmanız gereken alanları doldurduktan sonra butona basınız..
WhatsApp Mesaj Gönde
WhatsApp Haber Hattı
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?