Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Birliğe Çağrı Grubu :: | 05 Mart 2015 Perşembe

Yukarı Çık

Ormancılar Fazla Mesai İstiyor

Türk Tarım Orman-Sen Bursa Şubesi, Orman Genel Müdürlüğü’nün fazla mesai ücretlerini kaldırmasına tepki gösterdi.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü önünde bir araya gelen sendika üyeleri orman çalışanlarının fazla mesai haklarının geri verilmesini istedi. Fazla mesai uygulamasına devam edilmemesinin orman çalışanlarının şevkini …

Ormancılar Fazla Mesai İstiyor
Birliğe Çağrı Grubu
  • 03 Haziran 2013
  • 1014 Görüntülenme
  •  

Türk Tarım Orman-Sen Bursa Şubesi, Orman Genel Müdürlüğü’nün fazla mesai ücretlerini kaldırmasına tepki gösterdi.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü önünde bir araya gelen sendika üyeleri orman çalışanlarının fazla mesai haklarının geri verilmesini istedi. Fazla mesai uygulamasına devam edilmemesinin orman çalışanlarının şevkini kırdığını savunan Türk Tarım Orman-Sen Şube Başkanı Sebahattin Öztürk, gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşanabilir bir Türkiye bırakmak için orman varlığının korunması gerektiğini söyledi. Sendikaların mücadelesi sayesinde 2004 yılında fazla mesai ücreti verilmesinin sağlandığını ifade eden Öztürk, “Ancak 666 sayılı kanun hükmünde kararname ile fazla çalışma ücreti tamamen kaldırıldı.

Türk Tarım Orman-Sen olarak verdiğimiz uzun zorlu mücadele neticesinde alının hakların bir çırpıda silinmesi bizleri derinden üzmüştür. Gece gündüz demeden orman yangınları ile mücadele eden, koruma ve sınırlandırma faaliyetlerinde çalışan fedakar orman çalışanlarımızın 7 ay aldığı fazla mesai ücreti uygulamasına devam edilmemesi çalışanların şevkini kırmıştır. Orman ve Su İşler Bakanımız Veysel Eroğlu’nun tekrar bakanlar kuruluna bunu taşımasını, fazla mesai ücretlerinin geri verilmesini istiyoruz. Orman Muhafaza Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği insan odaklı bir yönetmelik olmadığı halde, orman muhafaza memurlarının bu yönetmeliğe dahi uymadan yapılan mecburi tayinleri çalışma verimini düşüreceği gibi yaz aylarında yaşanacak yangınlara müdahaleyi de sekteye uğratacaktır” dedi.

Yorum Gönder - Yorum