Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Birliğe Çağrı Grubu :: | 02 Mart 2015 Pazartesi

Yukarı Çık

Orman Muhafaza Memurlarının Sorunları

Orman Muhafaza Memuru bir okurumuzdan gelen mesajı yayınlıyoruz. Sayın Bakanım, ben Orman Genel Müdürlüğünde çalışan Orman Muhafaza Memuru olarak sorunlarımızı dile getirmek istiyorum. Bizler dört bir tarafı açık,her an müdahaleye açık binlerce hektarlık ormanlık alanları korumakla mükellefiz. Her an sorumlu …

Orman Muhafaza Memurlarının Sorunları
Birliğe Çağrı Grubu
  • 19 Nisan 2013
  • 5485 Görüntülenme
  •  

Orman Muhafaza Memuru bir okurumuzdan gelen mesajı yayınlıyoruz. Sayın Bakanım, ben Orman Genel Müdürlüğünde çalışan Orman Muhafaza Memuru olarak sorunlarımızı dile getirmek istiyorum. Bizler dört bir tarafı açık,her an müdahaleye açık binlerce hektarlık ormanlık alanları korumakla mükellefiz. Her an sorumlu olduğumuz zimmet nedeniyle soruşturmaya açık bir çalışanız.

Ayrıca çalışma şartlarımıza bakıldığında haftanın her günü ve günün 24 saatinde göreve hazır olmak durumunda olduğumuz bir çalışma yönetmeliğimiz var, Sayın Bakanım hangi 657’ye tabi memurda böyle bir çalışma şekli vardır? Polis memurunun bile çalışma saatleri belli ve onlar fiili hizmet zammı alıyorlar. Ancak bizler böyle ağır bir sorumlulukla kalmayıp 24 saat çalışma esasına göre görev yapıyoruz. Çalışma ortamlarımız şehir merkezlerine uzak olması sebebiyle her türlü sosyal faaliyetten mahrum kalıyor, çocuklarımız eğitim yönünden zayıf kalıyor ve aile huzurumuz çoğu zaman bozulmak zoruda kalıyor.

Bu şartlar altında çalışan bir memur olarak sizden Orman Muhafaza Memurları için fiili hizmet zammı için gerekli adımları atmanızı umut ediyoruz. Ayrıca eski bakanımız Osman Pepe zamanında 6 arkadaşımızın Antalya’daki yangında şehit olması sonrasında çıkarılan ve fazla mesai olarak ödenen yangın tazminatı eşit işe eşit ücret uygulaması nedeniyle,tüm kurumlarda fazla mesai uygulaması kaldırıldı. Ancak, Maliye, Kadastro ve Şehircilik Bakanlığı için kaldırılan fazla mesai geri getirildi.

Sayın Bakanım çalışma şartlarımız göz önünde bulundurulduğunda gece gündüz demeden,yaz-kış demeden,dağda ve ormanlarda, en ücra köşelerde ve mahrumiyetin kol gezdiği her yerde canı pahasına ormanı korumak için kolluk görevini ifa eden,bunun yanında ormanı yangından kurtarmak için canı pahasına iftaiye görevini başarıyla yerine getiren ve Ayrıca bir mühendis gibi ormanla ilgili bütün teknik işlerin de takibini ve kontrol görevini üstlenen bizlerin bu çalışanlardan ne farkımız var?

Demirbaş silahlarımız en az 30 yıllık ve çoğu bozuk, Polis memurlarında olduğu gibi Orman Muhafaza Memurlarına da beylik tabancası verilerek maaşımızdan kesilmesi suretiyle yeni silahlar temin edilemez mi? Ayrıca,bütün kamu kurumlarında önlisans mezunları teknik hizmetler sınıfında yer almakatadır. Orman Muhafaza Memurları alımlarında 2003 yılından itibaren 2 yıllık önlisans mezunu şartı aranmaktadır.Bu tarihten sonra memur olan arkadaşlarımızın hepsi önlisans mezunu ve görevimiz icabı ormanla ilgili teknik işlerinde takibini yapmaktayız.Orman Muhafaza Memurlarınında Genel İdare Hizmetler sınıfından Teknik Hizmetler sınıfına geçirilmesi için bir çalışma yapılamaz mı?

Orman Muhafaza Memurları Adına
Faruk AYSAN

Yorum Gönder - Yorum